לקביעת תור התקשרו:

08-6219999

הרמת סינוס

סוג של השתלת עצם שמטרתה ליצור תוספת עצם בחלק האחורי של הלסת העליונה (המקסילה). כאשר יש צורך בביצוע שתל דנטלי בחלק האחורי של הלסת העליונה, נתקל לפעמים המשתיל בבעיה של חוסר בנפח עצם מספק. באזור זה של הלסת קיים חלל אויר שנקרא: הסינוס המקסילרי. החדרת שתל דנטלי דרך עצם לא מספקת אל תוך חלל הסינוס הפתוח עשויה ליצור דלקות וזיהומים שיגרמו לכישלון השתל. בהתאם, יש צורך לעבות את כמות העצם באזור לפני החדרת השתל.

הרמת סינוס פתוחה

בהרמת סינוס פתוחה, מבוצע פתח או חלון בצד החיצוני של הלסת העליונה על מנת לקבל גישה אל חלל הסינוס המקסילרי. לאחר פתיחת החלון, מרים המנתח את הרירית המדפנת את חלל הסינוס המקסילרי מבלי לקרוע אותה. בין רצפת החלל לבין הרירית המורמת ממקם המנתח גרגירים של תחליף עצם. גרגירי העצם יכולים להיות ממקור עצמי, אדם- בנק עצמות, בקר או סינתטיים. בסיום החדרת תחליף העצם, סוגר המנתח את החלל הממולא ותופר את החניכיים. העצם הטבעית של הגוף מחליפה את גרגירי תחליף העצם בתהליך ביולוגי הנמשך כ-9 חודשים. במידה וניתן לייצב את השתלים בתוך העצם השארית, ניתן להחדיר את השתלים יחד עם ביצוע הרמת הסינוס הפתוחה. במידה ולא ניתן לייצב את השתלים בתוך העצם השארית, יש להמתין 4-6 חדשים ליצירת עצם ראשונית שתאפשר החדרת השתלים בצורה יציבה ורק אז להחדיר את השתלים. לאחר 9 חדשים מיום הרמת הסינוס הפתוחה (ללא תלות במועד החדרת השתלים) נוצרת עצם טובה ועבה, ניתן לחשוף את השתלים ולבנות מעליהם שיניים חדשות.

הרמת סינוס סגורה

בהרמת סינוס סגורה לא פותחים חלון צדדי אל תוך הסינוס המקסילרי, אלא מבצעים קדח קטן מאד (כ-3-5 מ"מ בלבד) דרך עצם הלסת מתוך חלל הפה. דרך החריר שנוצר, דוחף המנתח את רירית הסינוס כלפי מעלה, מחדיר גרגירי תחליף עצם, ולרב גם שתל דנטלי כבר באותה ישיבה מבלי להמתין להחלפת העצם בעצם טבעית. את דחיקת הרירית כלפי מעלה ניתן לבצע באמצעות מכשירים הנקראים: אוסיאוטומים או באמצעות נוזל. הנוזל דוחק את רירית הסינוס באופן אחיד ומפנה מקום לתחליף העצם.

 

img 0279

img 0278

סיכויים וסיכונים

רמת ההצלחה של ביצוע הרמת סינוס עומדת על כ-90% עד 95%. כישלון של הטיפול עשוי להיגרם כבר במהלך ביצוע הטיפול עצמו אם רירית הסינוס (הממברנה השניידריאנית), נקרעת. במקרה זה המנתח אוטם את הקרע בממברנה בעזרת ממברנת קולגן נספגת. סיבוכים מוכרים של תהליך הרמת סינוס הם כאב, נפיחות, זיהום, ואף דלקת כרונית של הסינוסים. עלול להופיע גם דימום מהאף במהלך הימים הראשונים. מרבית תופעות הלוואי יחלפו בתוך שבוע עד 10 ימים מביצוע התהליך.